About as

Vždy jsme měli v rodině psa, většinou to byli kokršpanělé - několik generací žárlivých kokrů.
Prvního kavalíra v rodině si pořídila mladší sestra v Bratislavě v roce 1992 a byl to drobný trikolorek Bingo,
který byl jako panenka, hotová reklama na společníka, plyšáčka. Já jsem si pořídila podle vzoru malého kavalíra v roce 2000, kdy mi to dovolily bytové podmínky. Byl to drobný blenheim psík a jmenoval se Demi. Byla jsem u jeho porodu, kdy se narodil jako 7.štěnátko sousedům. Demíček byl osobnost, ale špatně žral, potřeboval neustále společnost. Bohužel se nedožil ani 8 let, měl nemocné srdce. Nevydržela jsem ani týden a pořídila jsem si Semíka - Sarku Farku z Cisařského mlýna, povahou i exteriérem absolutně kontrastního - nemazlivého, žravého dobráka.
Když si i starší sestra pořídila kavalírku Cassii a ta porodila 2 fenečky, vzala jsem si Arničku, vznešenou trikolorku.
Arnička je chytrá, mazlivá a je více černá. A tak jsem si po roce vzala více bílou droboučkou kavalírku Babianu. Babiana je absolutně netypický kavalír:-), který se baví tím, že něco šlohne, něco rozkouše....prostě si dělá co chce. Šteká na televizi, na psi.....říkáme jí exot. A jelikož jsou všichni psi chovní, založila jsem letos chovatelskou stanici Cavalier Prague. Psi jsou chováni v bytě, celé leto jsme na Slapech, kde chodíme na houby, plachtíme, plaveme /Arnička se máčet nemusí/. Každý z kavalírů má jinou povahu, ale vzájemně se dobře snáší.
Mít kavalíra je prostě nemoc nakažlivá a chronická a většinou nezůstane u jednoho:-)

Jak bylo uvedeno byla založena chovatelská stanice Cavalier Prague. Arničku nakryl Maxwel z Willanny a tak se 18.1.2011 narodil vrh A: Adina, Albert a Alfred. Doma zůstala Adina-BHfenka s korunkou, která to dotáhla na Šampiona Čech a Slovenska. Je to hrozná pytlačka a její iniciativou se smečka začala toulat. Na Slapech není výjimkou 2-3 hodinový výlet po okolitých lesích. Prostě pořádný špacír.

25.2.2012 se Babianě a Welingtonovi z Usedlosti Újezdec narodila 4 štěnátka – naše Béčka-Bibi, Bebe, Batul a Bianka. Batul-přítulný trikolorek si vymazlil to, že zůstal jako pátý člen smečky doma. Od té doby měla Arnička vrh "C" -7 štěnátek s Rackeltonem Gentlemanem, potom Adina s Rackelton Getlenamem Déčka 5 štěnátek, Arnička Ečka - 4 štěňátka s BH krasavcem Oskarem z Usedlosti Újezdec z toho Elisabeth zůstala v chovné stanici Udolí kavalírů (ch.st. mojí sestry) a jezdí se mnou a Batulem po výstavách. Letos měla Adina vrh "F" - 3 štěňátka a Arnika Géčka- 4 štěnátka, kdy jsem opět neodolala a po čtyřech letech si nechala trikolorní holčičku Gennu, která doplnila náš Show team a jezdí s námi po v ýstavách. Takže nás bylo 5 a je nás 6. Z občasných účastí 3-4 za rok se stalo výstavní blbnutí téměř každý víkend a tak je Batul Junior Šampion Čech, Slovenska, Šampion Čech a Slovenska a Grand šampion Čech a Slovenska. Všichni pejsci jsou zdravotně sledováni a nejstarší se dožije v lednu 9 let a doufám, že nám to ještě dlouho vydrží. Naše 4 generační fotka se posunula o 2 generace - Cassie, Arnika, Adina, Faida. Tento rok tj listopad 2016 se narodila H štěňata Batulovi a Adině.


4 generace:
Zleva: Arnika z Údolí kavalírů, CASIE z Bořkovických lesů, Angela z Bořkovických lesů,
ARANKA z Ovčího hájku